| bebitza a întrebat:

Buna
am niste intrebari la care as vrea sa primesc rasunsuri doar de la cei care stiu cum sta treaba, nu vreau pareri in plus.
luna asta voi face starea civila.
va trebui sa imi schimb neparat buletinul ca sa pot primi aia 200 euro?
anul acesta am bac-ul, o sa ma probleme daca imi schimb buletinul, cand au fost inscrierile de bac (in decembrie) m-am inscris cu numele vechi.
as vrea sa primesc acei 200 de euro care am inteles ca se dau daca se face cererea pana la 1 iunie, deci as mai avea timp sa depun cererea, insa nu as vrea sa ma probleme cu bac-ul si in inscrierea la faculate.
va multumesc anicipat pentru raspunsuri!

2 răspunsuri:
| LauraSpataru a răspuns:

Nu, nu este nevoie. Certificatul de casatorie e important.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a primi banii pentru casatorie nu ai nevoie de noul act de identitate (banuiesc ca la casatorie ai luat numele sotului), acestia se dau in baza certificatului de casatorie, asa ca poti sa-ti preschimbi si mai tarziu actul de identitate.