| Mirela0807 a întrebat:

Mi s-a terminat pedeapsa de 60 de zile data de angajator, respectiv retrogradarea intr-o alta functie. Desi au trecut cateva zile de la incheierea pedepsei, nu am primit nicio decizie din partea angajatorului pentru reintoarcerea in functia si la locul de munca de la care am fost pedepsita.
In cat timp trebuie sa primesc decizia, legal?
Ce ar trebui sa fac daca angajatorul nu imi emite o astfel de decizie?
Funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal revii pe aceeasi functie fara nici o alta decizie, retrogradarea in functie este temporara si nu este necesara o decizie de revenire.
Daca nu ai revenit pe vechea functie vorbeste cu angajatorul si vezi care este problema. Daca nu se rezolva amiabil poti reclama la ITM si apoi la instanta de judecata.

1 răspuns:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu se consemneaza reintegrarea in functie, eventual poti contesta daca nu ai fi fost repus pe post. Daca e vorba de un angajator privat, mai bine nu mai face,, valuri,,.