| ioana_5848 a întrebat:

Minorii (17 ani mai exact) isi pot gasi un loc de munca in strainatate pe timpul verii? Daca da, cum? Am mare nevoie de informatii cat mai precise va rog! Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Legal nu! Ilegal fara carte de munca si daca parintii accepta sa iesi din tara si patronul de acolo sa angajeze minori cum se intampla si la noi dupa 16 ani ai voie sa te angajezi oriunde in lume doar sa iti dea parintii semnaturi si procura sa iesi din tara si sa ai de munca acolo!

| BomBonika_9617 a răspuns:

Fetele pot sa mearga la ingrijit de copii la restaurante sau la baruruiwinking Funda?