| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua,cum pot afla daca un dosar penal a fost redeschis,avand in vedere ca am facut cerere de respingere a clasarii acelui dosar, la Prim Procuror?
Acasa nu am primit nici un plic de aproximativ 2 luni.Multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trimite-le o scrisoare sau du-te personal la Parchet si vorbeste cu procurorul de caz si o sa afli solutia.
De asemenea poti angaja un avocat ca sa faca demersurile necesare.

| Crist4532 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Sau se poate la sectia de politie de unde a fost clasat dosarul respectiv?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Crist4532):

Nu politia are dreptul sa claseze un dosar penal, aceasta o poate face doar procurorul.