Abh
| Abh a întrebat:

Mircea Geoana in campanie electorala: Daca ajung presedinte, vom da mancare romaneasca la 80 de milioane de romani :)
http://www.hotnews.ro/......romani.htm

Răspuns Câştigător
| mariazet45 a răspuns:

Si eu voi vota cu Geoana din acelasi motiv ca si timishan, dar cred totusi ca exista ceva adevar si in afirmatia lui Geoana, Romania poate da de mancare la 80 de milioane de oameni daca va avea stabilitate si vointa politica. Subventiile pentru agricultura de la UE vor fi date in condiit de stabilitate politica, iar Base orice face in Romania numai liniste nu. Subventiile din agricultura fac ca tot romanu sa folosesca bucata lui de pamant atat pentru el cat si pentru altii, daca romanu are cu ce isi ara si semana pamantu il va muncii si va avea cu ce se intretine si sa mai dea si la altii. S e da 100 de euro la un ha, cu acesti bani daca stii sa ii lucrezi pamantu, se poate intretine o familie si sa-i mai ramane sa dea si la altii. Pentru acest motiv vreau sa il aleg presedinte pe Geoana, ca de altfel eu imi cultiv singura gradina, imi cresc singura animalele si nu am vazut pe niciunu sa ma ajute.

12 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De unde naiba scoate 80 de milioane de romani? Doar daca pune la socoteala si stra-stra-strabunicii alora care sunt stabiliti prin alte parti de 3-4 generatii.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Gogosi electorale, el crede ca noi suntem chiar asa prosti sa credem fanteziile lui politice.

| Flav a răspuns:

@mariazet45 degeaba ai hectare de iarba, daca nu ai vaci sa le pasca. Cam asa si faza cu romanii. Vreti schimbari, dar in acelasi timp vreti liniste. Cum naiba credeti ca se face o schimbare, nu bagandu-te intr-o disputa cu totii unde normal naste haosul, scandalul si polemica? Sper sa mai ai animale peste 5 ani si ce sa cultivi in gradina, dupa 5 ani de Geoana.

HepHap
| HepHap a răspuns:

@ constantaproca

Ai dreptate, el vorbea de romanii de pretutindeni. Dar numai un prostanac poate sa creada ca in diaspora se afla 60 de milioane de romani. Dar asta e viitorul nostru presedinte, si trebuie sa ne obisnuim si cu imbecilitatile lui, si cu rusinea nationala pe care ne-o va genera cu timpul.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mai avem putin si terminam cu campaniile electorale, dar si cu animozitatile de pe site. Daca cititi cu atentie articolul veti vedea ca a-ti inteles gresit mesajul. Presedintele este ales de votul romanilor de pretudindeni, noi suntem o picatura de apa intr-un ocean.

cami
| cami a răspuns:

Dupa Geoana, vom putea merge si cu taxiu' zburator, numai sa iasa el presedinte.

| User a răspuns:

Prostanac adicalaughing
De unde 80 milioane de romani?laughing)))

| mikey a răspuns:

Salut.
Daca va ajnge presedinte, nu va face nimic. Orcum cred ca la tori conteaza numai buzunarul lor, nu le pasa de popor. Eu nu cred.Prosteste romanii sa-l voteze.
Bye!

| ViVi a răspuns:

Da si eu voi hrani toata Romania?hee hee cine ma crede?big grin

| alle_1861 a răspuns:

Da nu se mai termina o data campaniile astea mascate pe sait? Fiecare are dreptul sa voteze cu cine vrea, fara sa fie influentat.

| Timishan a răspuns:

Eu il votez pe Geoana acu`, nu pentru ca as crede ca va putea da mancare romaneasca (din capacitatea agricola si zootehnica a tarii, cat pentru 80 de milioane de romani), ci pentru ca Traian Bine (intaiul pirat al neamului) s-a gandit sa imbogateasca peste poate doar 80 de romani,... apropiati, evident. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am ajuns sa fim hranitzi de presedinte bepp bepp beeeep!
Nu noi depindem de el! Ci el de noi!