| anonim_4396 a întrebat:

Au trecut alegerile, iar acum toata lumea striga ca s-au fraudat alegerile.Nimeni nu neaga faptul ca au existat mici fraude, insa nesemnificative, au avut acelasi efect precum si o furtuna intr-un pahar cu apa.Problema este alta, inainte de alegeri, Serviciul de Telecomunicatii Speciale a propus informatizarea sectiilor de votare, astfel s-ar fi exclus riscul ca o persoana sa voteze de doua ori, insa stupoare, cine credeti ca s-a opus? Tocmai Dan Nica, fostul ministru de interne.De la ce partid este el? De la...PSD.In acest context, de ce cei de la PSD striga in gura mare ca s-au fraudat alegerile cand ei, prin ministrul de interne de la acea ora s-au opus acestui proiect al STS?
http://www.hotnews.ro/......ragnea.htm

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Magarii peste masura. Eu nici nu mai citesc astfel de articole. Ma deranjeaza insa cei care dupa ce se lassa manipulati, mai striga si-n gura mare hotii.
Am venit duminica dupa 15 ore in care am auzit numai cuvintele Antonescu, Geoana, Basescu si 2 nopti pierdute, vin in casa, intru pe TPU si vad cum striga lumea in gura mare ca alegerile au fost fraudate. Pai, oricine iesea, tot se iesea sa se spuna c-au fost furate. Pe parcursul zilei am primit mesaje ca sunt probleme la sectiile de votare. ( la Ilfov am inteles ca au taiat veveritele sigurantelerolling on the floor, in regie era o coada mai ceva ca la farmacie la inceput de luna; sa spun si scorul? 60 ron daca puneai stampila pentru. pe. s. d? Intr-adevar, furate. Stiu cazuri in care oamenii nu se gaseau nici macar pe lista. Stiu cazuri unde oamenii plecau de la vot ca trebuiau sa stea la coada. Coada la vot? Asta-i buna. Sa spunem si de autobuzele din judetele Teleorman sau Vrancea din mediul rural care aveau drept tinta votarea P. s. d.-ului?
Acum, sa vedem cine striga. Antonescu? Hai ca deja incep sa rad. Pe la orele 11-12 era in Drumul Taberei alaturi de sotie si de garda de corp pentru a putea vota. Eram la 2 metri de el si l-am vazut cum zambea perfid. Stia ce se intampla, fiindca pana-n ora 12 Geoana era lider detasat, iar dupa orele 4 voturile s-au inclinat spre el.Eu unul ma mir c-a iesit c-un procentaj asa de mic, fiindca seara lumea il vota in continuu. De altfel, chiar el a tipat ca sondajele de opinie incearca sa influenteze. Sa nu uitam totusi ca mediul rural e abjudecat comunistilor...pardon P. s. d.-ului. Si nu-s putini pe acolo.
Am spus ca Basescu si Geoana vor iesi in turul 2 si erm convins de asta. Am pronosticat ca Basescu va invinge, dar acum mi-e frica. Mi-e frica de sustinatorii lui Antonescu ca se vor lasa manipulati, mi-e frica ca exact un partid de dreapta va ajuta partidul de stanga sa vina la putere. Mi-e frica ca ne vom intoarce de unde abia am scapat, mi-e frica ca va reveni era Iliescu. Mi-e frica ca oamenii cred prea usor de ce se spune la Antena3 sau Realitatea fara sa priveasca dincolo de cuvinte sau de invitati. ( care-s alesi cu grija sa fie anti-Basescu) Mi-e frica de-un Vanghelie prim-ministru( sa lasam Sibiul, ca-l vor debarca si trimite inapoi in numai 2-3 saptamani), mi-e frica ca voi trai vremurile in care voi nevoit sa vad zambetele unor oameni ca Ponta, Antoneasca, Nastase, Nica, Nastase sau Hrebenciuc.
Daca demagogia va invinge, inseamna ca n-am inteles nimic. N-am vrut sa fiu manipulator prin acest mesaj, dar vad cum ne ducem de rapa. Multi cred ca Basescu n-a facut nimic si ca Geoana va fi noul salvator. Nu doresc sa stau 5 ani ca sa astept cu nerabdare sa votez contra lor.
Votati cu cap, votati dincolo de campanii, televiziuni si costume. Votati pentru noi, pentru voi, pentru toti romanii. Si duceti-va la vot.

9 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Aaa, deci ti-ai schimbat parerea. Ai vazut ca se pot frauda alegerile si altfel decat prin turism electoral.

regis
| regis a răspuns:

Frauda e frauda, eu o inteleg prin asta ce intelege toata lumea. Ca frauda influenteaza sau nu rezultatul final este o alta poveste.
Si daca nu ai priceput inca, nu votez cu PSD, ci votez impotriva lui Basescu. Stiu ca pentru tine e totuna, pentru mine nu e.

| anad a răspuns:

Cred ca sufar de scenarita dar sunt ferm convinsa ca PSD si-a regizat absolut toate miscarile in acest an. Oare nu si aceasta campanie antibasescu are dublu scop? Iesim noi si ne continuam afacerile, iese el (i-am provocat sa ne faca in ciuda ), urlam ca uite hotul(acuzam, negam, protestam, blocam, boicotam)si ne vedem de ale noastre in continuare. Au doar de castigat oricum.

auran
| auran a răspuns:

La sectia noastra de vot nu era bun tusul... cine stie cati batrani or fi pus de doua ori stampila, spre bucuria politicienilor - astfel incat acele voturi vor fi nule...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De parca nu ai sti cum e vorba aia.
Hotul striga hotullaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista oameni inteligenti - care invata din greselile altora.
Exista oameni destepti - care invata din propriile greseli.
Sper ca noi sa nu fim idioti si sa nu invatam nici macar din greselile noastre.
Oare sa ne intoarcem de unde am plecat? Sunt atat de naiva, incat cred ca vom vota nu cu un vot negativ, nu fara discernamant si nu cu nostalgia vremurilor in care Iliescu era privit ca un salvator!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda, daca ati retinut ce spuneam zilele trecute, cind am prezentat principalii candidati, in finala vor ajunge Base si Geoana. Fraudele oricum nu prea mai contau, asa cum bine spui si tu, deoarece nu au avut alt adversar care sa li se poata opune realmente, nu a existat un alt candidat cu adevarat puternic. De ce tipa PSD-ul? Nu de alta decit sa faca valuri, este un bun mod de a parea revoltati si de ai pune pe PDL-isti intr-o lumina proasta. Deoarece doar ei au ramas in cursa, deci atacul este bine directionat. Si al doilea raspuns la intrebare, cine crezi ca mai tine minte? Evident ca hotul striga hotul, pentru ca Nica este un mic detaliu de cre nimeni nu-si amintestewinking Finalmente, lupta dintre cei doi, depinde de PNL si UDMR, cine reuseste sa-i coopteze, cistiga. Acum se duc negicierile, adica PDL la o taraba in piata si PSD la alta taraba, ofera posturi in viitorul guvern. PNL si UDMR sint beneficiarii. Cine ofera mai mult si cere mai putin. Deci tara nu conteaza, conteaza ce obtin partidele din afacerea asta, cum se imparte OSUL, vechea poveste... rontz rontz...hee hee (a se citi un ris amar)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@regis-citeste mai bine, nu mi-am schimbat parerea, ALEGERILE NU AU FOST INFLUENTATE. Daca tu consideri ca trei persoane care au votat de doua ori o poti numi frauda...ma inclin in fata ta.Inca nu ai inteles ideea, nici nu ma mira de ce votezi cu PSD.TRAIASCA VANGHELIE! laughing laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cata dreptate ai Flav, asa gandesc si eu; ca si tine am stiut ca Basescu va intra in turul 2; ca si tie, mi-e frica de ticalosia celor care ne-au furat revolutia, tara, libertatea, constiinta, marile companii care ar fi trebuit sa fie monopol de stat. Liberalii l-au tradat pe Cuza, au adus un strain in tara si cum vedeti, istoria se repeta! Mi-e teama ca un partid istoric (?) se va vinde si ne va vinde comunistilor cu fata umana. Este in traditia pnl sa tradeze. De psd nu ma mir, atata timp cat este condus de ilici, 4case & co. Ma doare ca se "rupe" poporul, pentru interese de grup, meschine si departe de interesele poporului. Inca vreau sa cred in "popor, constiinta, dreptate, adevar, patriotism"! Daca poporul nu vede, nu "citeste" dincolo de stiri, conferinte de presa, declaratii, ce vor de fapt acesti tradatori ai poporului, atunci, asta este! Sunt atat de evidente intentiile celor doua partide care se unesc azi impotriva vointei poporului si, totusi oamenii nu vad... Analizati ce termeni folosesc frecvent acesti politicieni si ve-ti stii inteniile lor. Oare am putea dovedi in 6 dec. ca suntem uniti si ca vom vota pentru noi nu pentru ei?