| MeisterSchnitzel a întrebat:

Nu credeți că ar trebui reintrodus titlul II, art. 7 al Constituției din 1866? "Insusirea de Roman se dobandesce, se conserva si se perde potrivit regulilor statornicite prin legile civile. Numai streinii de rituri crestine pot dobindi impamentenirea."

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred, ar fi contrar tuturor regulilor legale si morale actuale si chiar normalitatii.
Si te-ai gandit ce faci cu cetatenii romani de alte religii decat cea crestina, nascuti in Romania si avand aici antecesori de multa vreme, unii chiar mai demult decat unii cetateni romani de religie crestina.