| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in Biserica si in traditiile crestine?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Nu. Dupa cum ai spus si tu, este doar un mod de manipulare a oamenilor si a indobitocirii acestora. Si nu este valabil doar pentru crestinism. In plus, este o afacere foarte profitabila. Nu inteleg cum pot sa existe atat de putin oameni care isi dau seama de asta. Insa a ajuns de o asemenea importanta pentru majoritate incat esti privit ca dracu' daca nu crezi sau daca nu mergi la Biserica si tot ce tine de asta. Oricum, atat timp cat oamenii nu vor realiza ca sunt manipulati si determinati sa creada fiindca li se vor intampla nu-stiu-ce lucru rau, situatia nu se va schimba.

| anonim_4396 explică (pentru thegatekeeper):

Sunt putini oameni care isi dau seama pentru ca aceasta mentalitate este impusa inca de la nastere...

5 răspunsuri:
| DarkWerewolf13 a răspuns:

Da.e normal fin crescuti de mici sa credem acest lucre.eu una cred cu ardoare in ce spune Biseria

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adica nu vad sensul postului, nu inteleg de ce sunt atatia oameni care se duc la niste oase care se presupune ca ar fi ale unor sfinti...
De ce sa fie popa intermediarul meu cu Dumnezeu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Biserica este cea mai mare afacere, la nivel mondial + cea mai buna metoda de manipulare

| alliyn13 a răspuns:

Intr-un fel da... dar totusi cred ca nu