| Anomim2025 a întrebat:

Nu prea m-am informat despre ce a facut Guvernul Romaniei in ultimul timp.
De ce Dacian Ciolos este unul din cei mai apreciati prim-ministrii de pana acum? Nu prea am vazut oameni care sa nu il placa si le-ar face placere sa ramana in continuarea ca Prim-Ministru. Ce a facut special in comparatie cu fostii prim-ministrii ai Romaniei de pana acum incat este atat de apreciat?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Are bun simt si nu e implicat in rahaturile politice (cel putin nu vizibil). Pentru un popor condus in ultimii 70 ani doar de corupti si hoti e un lucru de apreciat.

Nu avea mare lucru de facut guvernul intr-un an, s au incercat chestii precum scaderea birocratiei, s au implementat ceva proiecte legat de platile online a taxelor samd. Nu actiunile guvernului sunt apreciate cat Ciolos ca persoana

| pufulescu a răspuns:

Nu a facut NIMIC! Da din gura de un an si ceva!
Persoanele care il lauda acum pe Ciolos sunt aceleasi care l-au apreciat pe grobianul si tupeistul Basescu si l-au votat pe Iliescu pana s-a saturat si el de mandate. Deci iti dai seama cati bani valoreaza parerea asta " buna" despre Ciolos...