| Anomim2025 a întrebat:

Ce părere aveți de Dacian Cioloș?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil unul dintre conducatorii cei mai de bun simt si corecti pe care i-a avut Romania in ultimuii 70 ani. Pacat ca nu are timp sa faca ceva treaba buna si nu e sustinut de nimeni important

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru suntserios):

Normal, se stie. Daca nu sunt proamerican sunt comunist. Halal termometru de bun simt esti.

| suntserios a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Aha, conspiratia curului conform careia Americii ii pasa de un stat uitat de lume din estul Europei si il conduce cu mana de fier prin trimisii lor in persoana lui Ciolos si Iohannis. Si pe langa toate astea Ponta era ingerul care tinea piept alaturi de prietenul Dragnea americanizarii Romaniei.

| pufulescu a răspuns (pentru suntserios):

Domne ce cap ai, minte iti mai trebuie! Mai explica-ne tu cum a adus fonduri europene guvernul ciolos!

| suntserios a răspuns (pentru pufulescu):

Unde vezi tu vreo discutie despre fonduri europene pe aici? atat ai stiut si tu sa zici si hop...

| pufulescu a răspuns (pentru suntserios):

Nuu, eu nu vad nimic altceva decat obisnuita lalaiala cu comunistii, voturile lu Dragnea si mostenirea grea a guvernului Ponta! Toate bune si frumoase, v-a nenorocit Ponta si v-a scos guvernul ciolos din toate rahaturile!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru suntserios):

Cum sa nu le pese de Romania? Este un stat cu pozitie strategica si face parte din prima linie de aparare/atac impotriva Rusiei. Crezi ca degeaba au mutat focoasele nucleare din Turcia la Deveselu? Nu are cum sa nu-ti pese de un teritoriu in care ai investit sute de milioane de Euro in armament.

| pufulescu a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Lasa-l bre in pace ca e la supraveghere aici :-D!
Pe asta iau cei de la SRI bani, pe supravegherea forumurilor si "linistirea" populatiei.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru pufulescu):

Eu asta vara am tot fost plecat prin tara. Vreau sa zic ca m-am cam lovit de armata peste tot. Pe Dealu' Negru, la Dedulesti, treceau convoaiele care transportau tancuri, la Aninoasa camioane pline cu soldati pe sosea, pe centura Bucurestiului am vazut de n ori convoaie militare, in Bucuresti trec saptamanal pe deasupra blocului meu avioane militare (si nu prea stau acasa, nu bag mana in foc ca nu sunt zilnice), la Mamaia nu a existat zi de plaja sa nu vad cel putin 2-3 elicoptere de lupta, nu mai zic ce este la Deveselu si Constanta. Suntem militarizati pana in dinti, cum n-am mai vazut niciodata, parca ne pregatim de razboi...

| pufulescu a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Eu te cred!
Din moment ce suntem condusi si ne lasam bucurosi condusi de straini este o concluzie logica desi socanta ca ne vor arunca in orice posibil conflict! Ca nu maine sau poimaine... nu stiu cand, dar vom sfarsi drept carne de tun!

19 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cinstit dar prea moale, nu are nerv, nu este energic sa poata face fata ticalosilor de acolo

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu se mai dau bani la agricultura - au fost redirijati la refugiati. Sa-ti mai spun de ciolos?

| suntserios a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Votand psd asa e? pensionar sau asistat social?

| pufulescu a răspuns:

Am o parere... buna, i-as dansa la inmormantare si maine, cu maaare drag!

| ubox7007 a răspuns:

Ok, acum hai sa nu o dam pe teoriile constipatiei (am scris asa intentionat)

| Juviia a răspuns:

Bah,e mai bun Xbox One ca el laughing

| AnthonyWhite a răspuns:

Iesi acasa!