Întrebare recomandată | valentingb a întrebat:

Ordinul ANRE 178/2020 care spune că racordarea la gaz este gratuită la clientul casnic este valid și dacă campania de racordare a fost începută pe baza unui contract din 2019?
În 2020 comuna a semnat un contract cu Delgaz pentru racordarea locuințelor. De atunci, s-au tot racordat, oricine a avut bani de asta. Cu acest nou ordin, cei care nu au putut să se racordeze și cei la care rețeaua încă nu a ajuns, se pot racorda gratuit?
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| CONTSTERS2131243 a răspuns:

Da domnule