| AlexG98 a întrebat:

Parcarea unui peco e spatiu privat? Sau politia iti poate aplica o sanctiune si acolo?

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca Politia are un motiv serios, te poate amenda si la tine-acasa.

| AlexG98 explică:

Un politist mi-a cerut actele in parcarea unui peco si i-am dat doar cartea de identitate...mi-a spus ca imi va aplica o amenda pentru neprezentare documente solicitate de catre dansul...are dreptul? Tinand cont ca eram in parcarea unui peco? este spatiu privat?