| anonim_4396 a întrebat:

Pe 8 august s-a dat legea precum ca sala este valabila 1 an de zile. Eu am dat in septembrie sala si am fost admis, acum urmeaza sa dau traseul. Daca pic traseul, sunt nevoit sa dau din nou sala sau nu? S-a creat o confuzie totala cu aceasta lege, iar opiniile sunt impartite.
Cineva in cauza care a dat sala dupa 8 august si a picat la traseu, imi poate spune daca a sustinut iar sala?
Numai bine!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Despre ce lege vorbesti?
Nu a aparut nici o lege in acest sens, asa ca va trebui sa dai iarasi testul teoretic daca nu reusesti la testul practic.
In 8 august 2013 au intrat in vigoare unele modificari ale Regulamentului de aplicare al OUG 195/2002 (Codul rutier), facute prin HG nr.480/2013 si nu se pomeneste nimic de o asemenea prevedere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E destul de clar. pici traseul dai sala nu sa votat nimic in sensul asta.

| KeporLove a răspuns:

Poti lasa o data in care ai sustinut examen-ul la sala? Iti sugerez sa intrebi instructorul cu care ai sustinut orele de legislatie si conducere.