| trandafirdumitru a întrebat:

Dca baiatul meu a inceput deja scoala de sofer si a picat la sala si merge in 23 august sa dea, daca ia sala va fi valabila dupa legea noua si nu va mai merge ia sala numai la traseu

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o noua lege. Daca nu ia examenul practic trebuie sa repete pe cel teoretic.

| TCI a răspuns:

Din cate am auzit, legea a intrat in vigoare in 8 august 2013...asta inseamna ca daca baiatul dvs i-a sala in 23 august si daca pica la traseu dupa aia, nu mai repeta sala deoarece legea spune ca sala e valabila 1 an de zile de la data absolvirii.