| LanguageMaster a întrebat:

Pedepsele cu închisoarea pot fi date de judecătorul de cameră preliminară?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Judecatorul de camera preliminara, in exercitarea atributiilor prevazute de Cpp, nu poate sa dea pedepse, el verifica doar legalitatea actului de trimitere in judecata, legalitatea probelor, etc, hotararea urmand a fi luata de instanta de judecata.
Intr-un raspuns de ieri ti-am citat ce face judecatorul de camera preliminara, mai revezi raspunsul.