| adrian04s a întrebat:

Pentru cei avizati, ce se intampla daca o femeie, care este angajata cu un contract de munca pe perioada determinata de 6 luni(politica companiei de a reinnoi contractele la 6 luni), naste concomitent cu incheierea unui contract si compania decide sa nu incheie un nou contract? Beneficiaza de concediu medical postnatal si ajutor social pentru cresterea copilului?

2 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Doar daca are reinoit a 2 a oara adica daca a lucrat 6 luni 1 data si a mai reinoit a 2 oara daca nu nu beneficiaza de cei 8 mil trebuie sa ai cel putin 1 an cu carte de munca IN ACELASI LOC SAU NEINTRERUPT. sper ca m ai inteles cit despre post natal ...nu stiu sigur daca beneficiaza adica cele 90 de zile intereseaza te la i t m ok

| bluerose a răspuns:

In ziua nasterii trebuie sa ai 12 luni lucrate si bineinteles sa lucrezi (in cazul prezentat de tine sa nu fie contractul incetat). Daca indeplinesti aceste conditii, beneficiezi de toate drepturile.