| anonim_4396 a întrebat:

Pentru meseria de pirotehnist sau artificier, este obligatoriu avizul psihologic?
De ce este necesar avizul psihologic?

Răspuns Câştigător
| Sellak a răspuns:

Nu stiu sigur daca este necesar avizul psihologic, dar daca este iti pot spune de ce. Tu daca suferi de o boala mintala sau de un sindrom care te face instabil psihic ( nebun ) nu cred ca cineva care e normal la cap ti-ar da pe mana elemente pirotehnice. Daca tu fiind nebun iti vine o idee sa bagi vreo 3 kg de artificii intr-un loc public gen un mall pentru ca asa ti-a zis reflectia din oglinda azi dimineata laughing sau ceva de genul si sa le dai foc? zic si eu. In fine, daca este nevoie acum sti de ce.

1 răspuns:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu este obligatoriu.