| anonim_4396 a întrebat:

Pentru o motocicleta de 50cc, aprilia rs 50, este nevoie de permis? Sau cum functioneaza?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a putea circula legal pe drumurile publice ai nevoie de permis de conducere cel putin de categoria AM. Se poate obtine de la 16 ani, dupa ce faci o scoala de conducere si reusesti la probele teoretica si practica (conducere in poligon).
De altfel poti conduce acest moped cu orice categorie, daca ai vreuna.