| Free007 a întrebat:

Pentru pensia de urmas trebuie sa duc o adeverinta de la facultate, pot sa merg și cu o copie după adeverinta primita pe mail sau trebuie originalul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca va fi luata in considerare, va trebui sa mergi cu originalul primit de la facultate ori sa ceri unul, daca nu ai primit originalul adeverintei.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu adeverinta in original.

| sweetys a răspuns:

Original, plus copie buletin si cererea de la casa de pensii cu numar dosar si etc. Nu mai tin minte ce era pe cerere.

| Free007 explică:

Yep,nu accepta copia doar originalul, m-am dus cu originalul și am întrebat dacă puteam sa aduc copie. De asemenea pentru studenți, puteți face și o declarație pe proprie răspundere ca începeți facultatea și vă mai acordă puțin timp să aduceți și adeverința în caz ca nu puteți să luați inca una sau ceva de genul idk.