| Shane a întrebat:

Pentru pistoalele cu aer comprimat iti trebuie permis de port arma? Daca nu, de la ce varsta poti detine unu si cum iti dai seama daca sunt,, originale,, si nu facaturi
funda

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu iti trebuie permis, doar autorizatie de la politie si trebuie sa ai varsta de 18 ani.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la un armurier autorizat pentru a vedea dacă este unul original, ai nevoie de permis conform Legii numărul 295/2004 privind regimul armelor și munițiilor.
Pa, pa.