| LanguageMaster a întrebat:

Pistoalele și puștile cu aer comprimat sunt considerate arme de foc?

3 răspunsuri:
| Dumnesao a răspuns:

Nu e arma de foc, e arma alba pentru care din cate stiu se fac niste acte in Romania daca vrei sa fie totul in regula si se foloseste legal pentru auto-aparare ca si spray-ul paralizant sau bata telescopica...

| alex337 a răspuns:

Nu sunt considerate arme de foc! sunt arme albe deci tot ilegale! un politist nu iti are treaba! dar atata imp cat ameninti pe cineva cu el e coniderata arma alba si poti avea probleme!

| ZuppyDoxi a răspuns:

Este ilegal, chiar dacă nu sunt arme de foc, sunt tot arme, arme albe