| Ionut1983 a întrebat:

Posta Romana: Este posibil ca coletele fara valoare declarata sa nu mai ajunga la destinatie?

4 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

La Romania. e posibil orice!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se mai intampla uneori, mai ales cand in colet sunt bunuri de valoare si aceasta nu a fost declarata, peste tot, inclusiv la posta, sunt si hoti.

regis
| regis a răspuns:

Este posibil ca coletele sa nu ajunga la destinatie, pentru ca postasii stiu ca coletele, ca categorie separata, de obicei au ca continut lucruri de valoare, iar posta nu are o politica care sa faca ca angajatii sa traiasca cu frica concedierilor, frica care este mult mai mare la firmele care lucreaza ca curieri. Intelegi? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.
Daca am pus la valoare declarata 20 ron(la indicatiile functionarei de la Posta) si la ramburs 138 ron, transportul fiind de 8 ron, este posibil ca in cazul in care imi este pierdut coletul sa primesc intreaga suma de 138 ron?
Eu am insistat sa declar 130 ron la valoare si mi s-a spus sa declar mai putin, nu mi-a motivat de ce, mi-a spus doar ca "asa se da o valoare coletului". Va rog raspuns cat mai rapid. Multumesc.