| Patrick20 a întrebat:

Pot primi amenda dacă i-am scris unui prieten numele și prenumele pe un stâlp?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti prins ai putea fi amendat, conform L.61/1991, rep. in 2014, citez:
"ART.2.Constituie contravenţie săvârşirea oricăreia dintre următoarele fapte, dacă nu sunt comise în astfel de condiţii încât, potrivit legii penale, să fie considerate infracţiuni:
14) scrierea sau desenarea, fără drept, pe pereţii clădirilor, pe garduri sau pe obiecte de folosinţă comună aflate în locuri publice, deteriorarea prin orice mijloc a acestora, precum şi dezlipirea sau distrugerea, fără drept, a reclamelor, anunţurilor şi afişelor legal expuse în locuri anume destinate;"

1 răspuns:
| SPECTOGRAFIE a răspuns:

Nu ai cum, doar dacă stâlpul era la el în curte și ai intrat prin efracție la el în curte happy