| anonim_4396 a întrebat:

Pot vinde arme airsoft fara autorizatie? Daca am achizitionat in urma cu ceva timp una, pot sa o vand fara vreun act special? Trebuie doar sa ma asigur ca potentialul client sa fie major si atat?

Răspuns Câştigător
| JohnMcPraise a răspuns:

Da, nu iti trebuie nici un act pentru a vinde arme airsoft daca le vinzi pe siteuri de genul Okazii sau Olx, este vazut ca pe o 'ocazie', mana a doua. Trebuie sa te asiguri totusi ca armele pe care le vinzi nu au mai mult de 2 Joules si ca persoana careia ii vinzi arma este majora.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti vinde o arma dar nu multe, gen sa faci comert cu arme.