| Esteraella12 a întrebat:

Poți călători din Anglia singur dacă ai 15 ani? Știe cineva dacă se poate la wizz air ca copiii de peste 14 ani să calatorească singuri?

Răspuns Câştigător
| EliLeli a răspuns:

Da, contacteaza Wizz sa vezi conditiile.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1.Nu. 2. Nu.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate, nu vei fi lasat sa iesi din Romania.
Daca nu merge cu perintii minorul poate calatori in strainatate numai cu o declaratie autentica data de parinti si insotitor major, acesta poate fi si personalul de bord de pe avion.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate!
Copii minori (sub 18 ani) NU pot calatorii in strainatate decat insotiti de un parinte, sau de un tutore legal.

| Esteraella12 explică:

Se poate și cu wizzerul dar cel mai precis este taromul.Pe 8 oct voi pleca singura cu taromul în Romania