| Na_Simo_1999 a întrebat:

Se poate zbura din Anglia spre Romania la 16 ani, singur si fara alte documente de la parinti cu Wizz Air?

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| InaIrina a răspuns:

Din cate stiu eu, nu se poate. La 16 ani esti minor si e nevoie de acordul unui parinte.

| AFR81 a răspuns (pentru InaIrina):

De fapt are nevoie, printre altele, de procura de la ambii parinti.

| Na_Simo_1999 explică:

Da, dar eu stiam ca din Anglia spre Romania nu e nici o problema, deoarece in Anglia esti major de la 16 ani... dar nu sunt sigura de asta, asa ca voiam sa-mi spuna cineva a care a fost si stie.