Întrebare recomandată | Nagyvarad40 a întrebat:

Au voie copiii sub 14 ani sa calatoreasca singuri cu trenul? Daca da, de ce documente au nevoie? Multumesc

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu au voie, dar nu împiedecă nimeni. Au nevoie de bilet de tren.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu au voie singuri, trebuiesc sa fie insotiti de un adult sau unul din parinti

| ReddY25 a răspuns:

Doar însoțiti

| Mariaflorea1234 a răspuns:

De ce vrei sa călătorești cu trenul? Fugi cumva de acasă?

| Andreuu11 a răspuns:

Nu, copii trebuie supravieghiati, eu am 60 de ani si supraghez copii in parc chiar daca nu is ai mei

| TheGoat12 a răspuns:

Nu nu au voie trebuie sa fie neaparat insotiti de catrre un adult