| Bucur_Bucur_2000 a întrebat:

Poti conduce in Romania daca ai 16 ani si ai permis din america state? Eu avand dubla cetatenie.

3 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

In Romania conduci dupa legea din Romania [de la 18 ani] si in state conduci dupa legea din state [de la 16]

| Vektor a răspuns:

Intreaba la politie.

Dar eu sper ca nu se poate, chiar nu as vrea sa vad copii care nu si-au terminat pubertatea coducand masini smug

| Raulbootcamp a răspuns:

In Romania nu poti coduce sub 18 ani chiar daca ai permis din america doar motocilete de la 16 ani big grin