| User23434 a întrebat:

Poți creste struți fără acte? Și ii poți scoate la plimbare prin parc?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți creste struți fără acte? Da.
Și ii poți scoate la plimbare prin parc? Nu.

| User23434 explică (pentru sadrian46):

Scurt și la subiect rolling on the floor) dar îmi plac și caterincile de mai sus, chiar am ras

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Orice animal sau pasare salbatica este interzis a fi tinuta fara acte. Pentru astra trebuie sa-ti faci un PFA sau firma si sa ai certificat de producator. Scoaterea la plimbare in parc ar fi cea mai mare greseala. Pe langa ca te poti alege cu o amenda (ce ar fi daca ai vedea in parc capre, oi, porci, gaste, rate, etc?) poti sa-i si pierzi.

| Aasdfghj a răspuns:

Da, poti sa ii scoti in parc sa ii dai in leagan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mereu cand vine unchiul cu strutii la oras ne ducem cu totii la o bere in Centrul Vechi si apoi la jacuzzi. Le place mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poti crește struți fără acte
Faci și tu ca și motiv să ieși afară, imi plimb animalul de companie laughing asta ar fi cea mai mare greșeală. Mai bine să îi scoti la plimbare prin curte

| oz_1736 a răspuns:

Nu poti mai putin de 50