| Bărbatul007 a întrebat:

Poți să faci școala de șoferi în alt județ decât acela în care ai domiciliul?

Răspuns Câştigător
| Feitan a răspuns:

Da este posibil, dar iti trebuie o mutatie (Adica o persoana care locuieste in acel judet sa te ia in spatiu), mutatia ti-o poate face pentru o perioada aleasa de tine. Ii trebuie doar actul de proprietate de la casa.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scoala de conducere o poti face in orice judet, chiar daca n-ai domiciliul sau resedinta (flotant) in acel judet.
Examinarea pentru obtinerea permisului o poti sustine doar in judetul de domiciliu sau resedinta (flotant).
In orice caz este mai bine sa faci scoala de conducere in judetul unde poti sustine examinarea, deoarece vei cunoaste traseele prin oras si aceasta te va ajuta la proba practica.

| Freya1 a răspuns:

Da daca iti faci o viza de flotant in judetul unde vrei sa dai scoala