| Hombre a întrebat:

Presedintele suspendat Basescu si-a mai pregatit pentru linistea lui la batranete Vila Dante casa de protocol a statului in care a bagat peste un milion de euro din banul public. Iata lacomia acestui individ care a taiat alocatiile la copii in schimb el si-a pregatit un palat exorbitant pentru o familie de trei persoane avand in vedere ca mai are inca o casa ciordita din perioada in care era primarul capitalei. Fostul presedinte Constantinescu a refuzat o casa de la stat dupa ce si-a terminat mandatul si locuieste in continuare in apartamentul lui. Credeti ca acest gunoi Basescu mai trebuie sprijinit sa fie in continuare presedinte, in timp ce a cerut sacrificiu poporului taind salariile si pensiile, a taiat din pensiile copiilor inclusiv celor cu dezabilitati si populatia a saracit?

Răspuns Câştigător
| Liviucu a răspuns:

Nu prea ai dreptate "bai prostule". Tin cu PSD pentru ca datorita lor, voi liceeni aveti Euro 200, bani de liceu si alte asemenea dracovenii care le-am prins si eu in 2006. Dar au atacat Constitutia si ne-am facut de ras in afara si e Anormal. Iar tu nu esti decat un tont ce jigneste fara rost, fara logica cu chef de scandal. Gura mica.

| Hombre explică (pentru Liviucu):

Am citit si tac "gura mica", insa cu un mic amendament, am facut liceul pe cand nici nu erai proiectat. Multumesc ca tu nu mai "jignit".

35 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Presedintele nu a stiut de aceasta vila, generalii lui nu au stiut ca au fost avansati in grad, Udrea nu a stiut daca a sunat sau nu la radio... Nu vi se pare ca sunt mult prea nestiutori portocalii astia?

| Hombre explică (pentru regis):

Stii de ce nu stie, raspunsul e simplu, pentru ca sunt destui prosti in tara asta care in neghiobia lor se mai si autoprostesc de parca nu e suficient ca-i prosteste astia pe fata. Pana sa-l suspende pe Basescu sondajele arata ca mai avea dor 15% sustinere toti si se plangeau de el si dintr-o data a crescut sustinerea la peste 30-35%, deci iata ca aceiasi prosti acum se pange si pe urma tot ei sare in ajutorul celui cre le-a provocat nemultumirea. Stii de ce isi permite clica lui Basescu sa ne spuna idioteniile astea, pentru ca are la cine sa spuna, intr-o societate sanatoasa la gandire erau maturati de mult sau nu avea niciodata acces la putere. Atatea anomalii si jigodeli am auzit din gura lui Base si clica lui incat mi-e sila. Ce poti sa ceri unor oameni care sustine un asemenea om: Fac apela la populatie sa vina la vot, a doua zi, fac apel la populatie sa nu vina la vot, intrebat daca se duce la votare, a spus ca, face apel la electoratul lui sa nu voteze dar el va vota pentru ca e presedinte. Ce poti sa intelegi din aceasta declaratie retarda a celui care vrea in continuare sa fie presedinte, el voteaza si se achita de sarcina cetateneasca iar ceilalti nu trebuie sa faca ca el si iata ca dictonul "Faceti ce spune popa nu ce face popa" se adevereste. Vomit.

| Inferno a răspuns:

Sunt curios sa vad gunoiul ce o sa-i ia locul.

| Wøodenpints a răspuns:

Puţin îmi pasă dacă va mai fi sau nu preşedinte.
Pleacă ăsta sătul, vin alţii flămânzi. Chair m-am săturat să aleg mereu cu ştampila pe foaie cine să mă fure. Dacă tot este să primesc un hoţ, să-l primesc din oficiu, nu să semnez că vrau unul în mod special.
Nu ai cumva un ak47 din întâmplare?

| Hombre explică (pentru Wøodenpints):

Eu te inteleg ca esti smek, si ai o doza mare de rebel in tine dar la-so-n-singe, falmanzi unii satui alti, prea mult preconceput in tine, iar daca ai vreo doza de ura pe Basecu *** acum, pentru ca poti, altfel te *** el pe tine.

| WR104 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Bine zis dar ai fost putin cam penibil la faza cu ak48.
Stiu ca nu-ti pasa nici de asta.
Succes!

| Wøodenpints a răspuns (pentru Hombre):

Din partea mea poate să-l ardă pe rug pe Băsescu, în faţa parlamentului. Mi se rupe de el. La fel cum mi se rupe şi ce ceilalţi asemeni lui.
Dacă vreau să-l ft pe băse, îl ft cum ştiu eu mai bine, nu punând o ştampilă pe un buletin, pe care cel mai probabil nu se va uita nimeni.

| Wøodenpints a răspuns (pentru WR104):

Dacă ceream un MG 1942 nu ştia românu la ce mă refer laughing

| M25M a răspuns:

Nu trebuie sprijinit dar din pacate este si inca de multi care nu stiu ce inseamna notiunile: lovitura de stat, stat de drept, democratie, comunism. Ei preiau sensul pe care basescu le da termenilor si li se pare ca apara statul de drept, sanchi. Chipurile vin comunisti la putere si se duce pe apa sambetei democratia, de parca ar fi fost pana acum democratie, de parca basescu nu a facut ce a vrut de parca nu am fost pana acum intr-un regim cu tendinte(apucaturi) totalitare (ori comunism ori fascism).
Nu zic ca USL echivaleaza cu democratia sau cu apararea statului de drept caci as fi ipocrit, dar totusi sa legi numele de basescu sau acronimul PDL de notiunea stat de drept si democratie este de a dreptul hilar si chiar trist pentru cei care observa aceste discrepante.

| WR104 a răspuns:

Base o sa fie distrus si el impreuna cu USListi de catre marele domn si voievod al poporului romanesc, Dan Diaconescu, viitor presedinte al Romaniei curate.
Jos Basescu, sus Diaconescu.
Va pup pe suflet.

| Inferno a răspuns (pentru WR104):

PPDD nu este un partid, este o mizerie. Dand Diaconescu n-o sa ajunga presedinte in veci vecilo, AMIN.
Daca ajunge Diaconscu presedinte suntem terminati ca tara si nu pentru ca Diaconescu ar face lucruri bune sau rele, doar pentru prestanta lui.

| Hombre explică (pentru Inferno):

Nu-i lua in seama lui @WR104, se amuza.

| WR104 a răspuns (pentru Inferno):

Ai dreptate, nenorocitul!
Ce Dan Diaconescu, ce Crin Antonescu, votati Traian Basescu!
Sa traiti bine!

| WR104 a răspuns (pentru Hombre):

Te-ai prins intr-un final.
Hai ca ti-ai revenit, felicitari.
Va pup pe suflet.

| Hombre explică (pentru WR104):

La-sa vrajela figura ca te stiu mai de mult mistocar.

| EzioAuditoreDaFirenze a răspuns (pentru WR104):

Hai Diaconescuuuu! Jos USL!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie nu trebuie, sprijinit oricum este. Pentru că are destui babuini pe care-i poate prosti cu uşurinţă numai dacă rosteşte " Voiculescu, justiţie, Iliescu, comunişti ".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce raspunsuri!

| Liviucu a răspuns:

Daca ai fi utilizator Facebook, ai fi stiut deja de ce acest "base" a taiat salariile tuturor. Eu sunt un PSD-ist convins insa nu vreau sa ajunga comunistii care vor sa ne scoata din Uniune sa ajunga la putere. Si cand zic la putere, ma refer la un presedinte comunist, la o Justitie sub papucul lui si alte cele. Acum inca este bine. Eu voi vota NU! iar peste doi ani voi merge pe mana lui Razvan care este cel mai capabil din toata gloata politica.

Da, PDL a furat, da, poate si Base. Dar, si tu daca ai fi ajuns atat de sus ai fi furat. Sa nu ne ascundem dupa degete, toti am fura daca ni s-ar oferi. Ideea e ca altii ar fura triplu... Think about it. happy

| WhatheWow a răspuns (pentru Liviucu):

Daca si tu esti PSD-ist, atunci si eu fac parte din Masonerie! Vorbesti de hotie ca si cind ar fi ceva banal; ce s-a facut cu cele 80 de miliarde de euro imprumutati de gasca Basescu? Sa umplem puscariile cu ei ca ne-am saturat! Sa terminam si cu ultimul comunist pervers, dupa care putem trece si la altii.

| mihaitaLGP a răspuns (pentru Liviucu):

Daca Romania nu intra in uniune, daca Basescu nu era presedinte si tara era condusa de comunism eram la nivelul Elvetiei.

Uniunea ta de care esti asa de atasat a saracit Romania.
Totul este o afacere, Romania nu mai produce nimic pentru ca totul a fost distrus in favoarea importului.

Iar daca Basescu pica, este decizia celor din afara.

Comunismul este mana de fier care poate conduce cum trebuie aceasta tara.

| Hombre explică (pentru Liviucu):

Am observat ca esti Basist, chipurile PSD-ist, bai tu joci in filme cu prosti, care comunisti, toti sunt capitalisti frate, ai auzit vreunul ca-si nationalizeaza averea si o da poporului. Bai asta care recunosti ca Basisti a furat dar ii votezi tot pe ei avand ideia preconceputa in cap, ca altii ar fura triplu, iti dau funda pentru geniul gandiri anticipate.

| WhatheWow a răspuns (pentru mihaitaLGP):

Da Mihai, insa nu comunisti d'astia ca Basescu, care si-au omorit profesorii pentru a l-e lua locul!

| mihaitaLGP a răspuns (pentru WhatheWow):

Romania a fost si este o tara cu un popor mizerabil.

Cand Roma a cucerit Dacia, a fost creat un mediu de viata infect.
A ramas doar populatia infecta, oamenii inteligenti nu stau, fug.
Iar Roma ca populatie ce sa caute intr-o tara ca Dacia.
A ramas un popor infect in vechea Dacie.
Popor infect care nu a evoluat nici astazi.

Doar un sistem de conducere strict poate sa conduca acest popor.
Un sistem de conducere militar sau comunist.
Doar incalcand drepturile omului poti educa acest popor.

Inteligenta este o minoritate care sufera din cauza majoritatii.

| Charmant a răspuns:

Nu,ti-as zice de ce dar nu pot>.

| VladSilviu a răspuns:

DA la referendum. iar raspunsu lu' Wøodenpints nu-mi place deloc. ''Plec unii satui, vin altii flamanzi '' te-as intreba ceva. cum stii tu ca Antonescu va fura din moment ce nu a fost niciodata presedinte. Basescu a fost atatia ani presedinte si nu a facut nimic, doar a furat. deci eu zic sa joci la ultima carte happy

| Shuka a răspuns:

Ar trebui ca basescu sa stea dracu in banca lui sa sa se multumeasca cu ce a furat si mai ales cu casuta lui abia renovata (v. Dante), dar in care "NU" va locui dupa ce sa speram ca va fi suspendat. El cu gloata lui au mituit sute de persoane ca sa nu mearga la vot, vor organiza evenimente in aer liber in ziua referendumului pentru a-i atrage pe romani. Basescu este un rahat care dupa ce ca a furat si a distrus tara asta nu se satura de bani. Votati DA si deschideti-va ochii si uitati-va atent la tara asta, cum am ajuns sa ne bazam numai pe furt, inselaciune si minciuna, am ajuns sa ne uram si sa fim gelosi unii pe altii. Romania a ajuns intr-un stadiu deplorabil doar din cauza acestui jeg care a furat si inca vrea sa ne fure impreuna cu sclavii lui: Udrea, Anastase, Blaga etc. A taiat pensiile, alocatiile copiilor si ajutorul pentru bebelusi si mame. NE-A DISTRUS COMPLET TARA si acum vrea sa-si continue mandatul, vazand ca poporul nu-l mai vrea. Cei care inca il vor ca presedinte ori au fost mituiti, mintiti sau dusi de nas...aa da si vecina lui. VOTATI "DA" PENTRU BINELE TARII!

| shtefy a răspuns:

Daca ai citi stirile cum trebuie ai aflat ca : "Preşedintele României nu a făcut niciun demers pentru a schimba actuala reşedinţă oficială de care beneficiază pe durata mandatului de şef al statului. Preşedintele nu intenţionează să locuiască în Casa Dante, în timpul mandatului sau după expirarea acestuia", se arăta în precizarea preşedinţiei."

| Hombre explică (pentru shtefy):

Dar ce gand avea ma sa-i stearga doar pardoseala, dar de ce nu avea nimeni voie acolo daca era casa de protocol, nici macar primul ministru, ce era de ascuns, fraierii nu trebuia sa stie aaaaa? Iata ca acum a dat ordin Antonescu sa fie vizitata si s-a descoperit ghidusia. Basistule ne crezi fraieri, crezi ca punem botul la vrajela lui Base ca nu avea de gand nimic, bai sa-i moara la intrare, pai de ce nu avea voie nimeni sa vada? Si daca nu avea nimic de gand de ce a bagat sume imense acolo, numai mobila la bucatarie costa 100 000 de euro, oare la apucat pe Base grija pe saracia asta sa bage atatia bani intr-o casa de protocol in care nu avea nimeni voie sa o viziteze? Lasa vrajeala si ia-ti capre.

| shtefy a răspuns (pentru Hombre):

Deci sa inteleg ca tu esti cu Crin, nu?

| Hombre explică (pentru shtefy):

Intrebare prosteasca.

| shtefy a răspuns (pentru Hombre):

Mai stii la alegerile prezidentiale,cand crin candida la presedentie impotriva la basescu si geoana,fiind la cutite in primul tur cu acesta din urma,iar cand a iesit din cursa,in turul doi, pupa in cur pe geoana? cam asta presedinte il merita Romania, pervers si pupincurist? eu unul nu vreau, decat un pervers de asta mai bine un marinar happy si cu asta am incheiat, pentru ca deja vad ca incepi sa vorbesti fara tine si jignesti, o seara faina sa ai happy

| Hombre explică (pentru shtefy):

Nu stiu de ce dracu' imi pierd timpul sa lamuresc indivizi unidirectionali in gandire indiferent ce argumente le pui in fata. In fine, mai fac un efort dar cu siguranta inutil, Cei trei candidati se atacau reciproc, e si firesc in camapania electorala, cand Antonescu a iesit din cursa si a ramas cei doi in arena, Antonescu a optat pentu Gioana sa-l sprijine impotriva lui Basescu. Clar si punct. Insa tu in afara de faptul ca te exprimi ca un crescator de porci, mai concret semianalfabet nici macar ideile nu-ti sunt clare.

| shtefy a răspuns (pentru Hombre):

Ok,daca nu ii cineva cu crin, iute sari cu gura, atat stii... daca ai pus aici intrebarea doar sa te certi, inseamna ca nici tu nu esti prea inteligent..nu? happy
fi tu inteligent si pupa-l in cur pe crin, ca o sa o duci ca regii cand iasa presedinte...si de certat nu mai veni aici si du-te bate-ti coasawinking