| anonim_4396 a întrebat:

Pro Geoana sau Basescu?
[motivati raspunsul]

16 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Eu inca nu am reusit sa ma decid, dar pana la alegeri sper sa ma hotarasc cu ce culoare politica trebuie sa votez.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mai am timp sa ma gandesc.

| Linda a răspuns:

Eu il prefer pe Basescu deoarece consider ca parlamentarii alesi prin varianta de vot uninominal (jumatate de drum, dar totusi merit si al dlui Basescu) nu ne reprezinta. Nu vreau liniste, vreau sa fie rerforma a statului. Cred ca daca va primi votul poporului va avea un ascedent in a se opune marilor afaceristi. In ziarul Curentul exista inregistrare audio ca dl Vantul doreste posta romana. Dl Klaus Johanis doreste sa puna in locul padurii din preaja Muzeului Astra din Sibiu un ansamblu rezidtential. (tot Curentul sursa). Pana s-ar schimba toate persoanele de raspundere din ministere, agentii, consilii judetene cu cei de la PSD-PNL ar mai fi paralizata tara vreo doua luni. DL Boc a facut in Cluj un oras occidental (sursa Dilema Veche). Mai trebuie?

| JesterRO a răspuns:

Decat "mana-lunga", mai bine Basescu, asa cum "poate" si el.

| DrViorel a răspuns:

Basescu, deoarece in tara asta mai este de furat, daca ajunge geoana la putere, nu o sa mai fie ce sa furi, ca o sa fure PSD-ul si,, tovarasii" lui tot... Plus ca prostanacul, promite bani si flori pe campii da saracu nu stie ce vorbeste...

| danbnz a răspuns:

Pro kk amindoi

| iri a răspuns:

Anti toti laughing

| ing3ras a răspuns:

Geoana... Basescu nu a facut nimic in 5 ani, s a cerat cu toata lumea, toti erau prosti, numai el "bun", nu a facut nimic, eu il sustineam pe Crin, da avand in vedere circumstantele sunt nevoit sa votez cu Geoana...

| watchmen a răspuns:

@Noname Base nu e marioneta?
aaa uitasem e el papusarul...
oricum oricine vine la conducere (Basescu sau Geoana) pentru noi oameni de rand nu o sa se schimbe nimic (in bine)
parerea mea happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si tu Brutus? de abia am venit de la tv.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Basescu.
Geoana e o marioneta
Nu votez papusile. ci oamenii./

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De fapt eu inca nu am drept de vot da raspunsul e din partea parintilor meibig grin
Geoana->Intoarcerea la comunism.Basescu-> a facut lucruri mici si lente dar asa s construieste ceva mare si bun.
Unii zic ca a a gresit. si ce? a gresi e omeneste!happy si ce daca a zis tziganca imputzita? ktzi dintre noi nu am jignit macar 1 datA?happy cred ca toti, macar 1 data am jignit. vrand sau nevrand

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Basescu. spirit de turma.

| NimeniAltu_9511 a răspuns:

Deci BASESCU clar! sper sa si iasa happy decat geoana care e papusa lu iliescu nu mai e nastase e geoana acum straight face

| alice1985 a răspuns:

Basescu