| Scoalagimnaziala9 a întrebat:

Profesori pot să-ți pună nota pe o data unde ai absenta chiar dacă este motivata?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca este absenta motivata inseamna ca a fost o posibila greseala de data si atunci s-a corectat prin motivarea ei, caz in care nota poate sa fie pusa la acea data.

Mi s-a intamplat personal cand profesorul m-a confundat cu o alta colega, punandu-mi mie absentele si notele ei, pana am facut reclamatie si s-a dovedit ca ne confunda. Atunci mi s-au motivat absentele si mi s-au trecut notele mele, desi in catalog aveam din greseala, absente motivate ale fetei cu care ma confundase.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cum vine asta ai fost si absent sa ai si nota.

| Scoalagimnaziala9 explică (pentru suntserios):

Pai aia zic asta întreabă pe profa