| Danut99988 a întrebat:

(PROGRAM EURO 200 ) la ce interval de timp se poate repeta?
Eu l-am accesat acum 8 ani in urma si vreau sa stiu daca pot accesa din nou

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu mai poti primi al doilea calculator prin acest program, indiferent cu cati ani in urma ai primit.
Conform L.269/2004, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"ART. 3.(1) Familiile beneficiare prevăzute la art. 2 primesc un ajutor financiar din partea statului pentru achiziţionarea unui calculator personal nou.
  (2) Familia cu elevi şi/sau studenţi, indiferent de numărul acestora, beneficiază de ajutor financiar pentru achiziţionarea unui singur calculator."

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, chiar si daca ai putea sa o faci, la ce firme de cacao se implica in asa ceva, pentru ca mai nou nu-ti mai da bonul ca sa te duci sa il cumperi tu, iar multi dintre cei care au accesat acest program au cumparat masini de spalat, aspiratoare, si orice altceva in afara de tinta initiala+ sunt atat de slabe pc-urile, incat te doare capul de ele, + multe dintre ele sh, am vazut, am testat, te doare rau de tot capul!