| VTX a întrebat:

.aq 2 saptamani am luat traseul si inca nu a venit permisul...il pot ridica personal? si daca da se poate face chiar daca acum sunt in Bucuresti in vacanta?(eu fiind din provincie)

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal ti-ar fi venit in 2 saptamani, acum a fost situatia cu sarbatorile si zilele libere din 24 si 31 decembrie, asa ca au fost doar cateva zile lucratoare. Cred ca-l vei primi in maximum o saptamana. Si altcineva nu-l poate ridica decat cu o procura speciala, autentificata de un notar public.

| Mareacluj a răspuns:

Nu il poti lua personal, iti va veni prin posta in aprox.2-3 saptamani. Insa a doua zi dupa ce ai avut proba practica si ai luat examenul te poti prezenta la ghiseu si ti se va elibera o adeverinta in baza careia circuli pana primesti permisul. Ideea e sa te duci in cam 2-3 zile lucratoare, pentru ca aceste adeverinte se distrug dupa cateva zile daca nu sunt ridicate de cei interesati.