| ValentinValy1 a întrebat:

Sal TPU am un Caine Cane Corso are 1 an si mai sare gaini de la vecini le prinde si le omoara ce solutie imi dati?

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă aveți curtea comună, leagă-ți câinele, construiește-i un padoc doar al lui (împrejmuiește spațiul cu un gard înalt). Ori, ține-l în casă, dacă nu ai altă soluție și îl lași liber doar sub supravegherea ta și a familiei tale. Sau dă-l la dresaj, altfel poți să o încurci.
Fie îl otrăvește, fie îți face sesizare scrisă la poliție, fie își face dreptate singur. Și n-ai idee de ce-i capabil un om furios!