| Eu37363 a întrebat:

Salut! Acum cateva sile am dat examen auto la oras. Iar instructorul a fost de acord sa dau bani la politist. banii i-am dat lui si a spus ca rezolva el cu politistul ca sa l iau. Iar eu am picat examenul. Ce as putea sa fac? Sa ii cer banii inapoi la instructor

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa-i soliciti restituirea sumei date dar se poate sa nu vrea sa ti-i restituie.
Legal ai mai putea face plangere penala dar te-ai autoincrimina.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa taci si sa zici mersi ca nu te cauta nimeni ca ai vrut sa dai spaga pentru permis.

| StoicAnalysis a răspuns:

Data viitoare invata sa conduci si sa cunosti semnele de circulatie. Nu mai dati spaga in situatii de genul. Ca pui ceilalti participanti la trafic cat si pe tine in pericol.