| TheCrewStyle a întrebat:

Salut, acum cateva zile mi-a fost suspendat permisul auto pe o perioada de 60 de zile pentru neacordare de prioritate. Politistul care mi-a retinut permisul, mi-a spus ca pot reduce "sentinta" la 30 de zile prin reexaminare ( adica sa dau un test de 15 intrebari)
Ma intereseaza sa stiu unde trebuie sa ma duc sa il dau avand in vedere ca apartin de Ilfov si cu ce acte trebuie sa ma prezint.

Apropo, acele 15 intrebari provin din setul de intrebari de la drpciv? (sunt aceleasi de acolo? )

Mersi

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la poliția rutieră de pe raza de domiciliu cu actul de identitate și solociți examinarea prin testul de 15 întrebări. Sunt la fel ca cele de pe net.
Succes!
Pa, pa.