| robert197 a întrebat:

Salut all, ieri am fost la un gratar si am baut vreo 8 beri si 2 paharele de tuica. Credeti ca pana la ora 5 mi ar iesi alcoolul? E nevoie sa conduc.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Va iesi, pana luni dimineata (daca nu mai bei pana atunci).

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. Dacă conduci faci accident.

| Holiday a răspuns:

Fara probleme. Ce ai baut tu acolo, in 12 ore nu mai apare in testul de sange. Culmea e ca mai poate aparea in testul de respiratie. Dar daca e sa te opreasca si sa-ti apara ceva in testul de respiratie, ceri test de sange, dealtfel cel care stabileste legal concentratia de alcool, si nu-ti va iesi nimic.

| sammie a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat
| Mo67 a răspuns:

Depinde,berile pot fi de 0.33 de 0.5, de 0.66, de 1l de 2, de 2, 5 l.Un paharel de tuica este echivalent cu o bere de.33.
Practic te-ai cam facut muci estimand si beri de 0, 33.
Calculeaza minim 2 ore pentru fiecare bere.