| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am facut mutatia la primarie deoarece stau undeva de mai mult timp si mi-a lipit pe spatele buletinului o hartie cu noua adresa si cnp-ul insa duduia de la primarie mi-a gresit cifra de la sex si acum 'sunt' femeie... afecteaza cu ceva sau trebuie sa ma duc sa repare greseala?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar trebui sa mergi sa-ti inlocuiasca cifra de la CNP.

| Andrei7600 a răspuns:

Da,ar trebui deoarece daca 'esti' barbat si la buletin ar presupune ca ai fi femeie oamenii te pot considera apologic vorbind ca fiind o femeie. Repará greseala. Funda pls.