| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o intrebare referitoare la asigurarea obligatorie a locuintei, este adevarat ca suntem obligati sa platim, cum pot sa platesc si unde ca sa nu ma trezesc cu vreo penalizare.
Va multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asigurarea este obligatorie si trebuie facuta pana la 31 decembrie a. c., la una din cele 13 societati de asigurare ce fac parte din PAID. Suma este echivalentul in lei a 10 sau 20 euro, in functie de locuinta(daca este din chirpici ori caramida). Numai bine!

4 răspunsuri:
| MikyMi a răspuns:

Da, s-a facut obligatorie asigurarea.
http://www.asigur.com/locuinte-online.php

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuze, am vrut sa intreb si pina cind?

| staysmart a răspuns:

Pai mergi la oricare dintre cele 13 societati de asigurare agreate: Groupama, Astra, Paltinum, Uniqa, City Insurance, Certasig, Ardaf, Generali, Carpatica Asigurari, RBC Asigurari – Reasigurari, Euroins, Grawe Romania si Credit Europe Asigurari

Pe siteul PAID -Pool-ul de Asigurare Impotriva Dezastrelor Naturale (organismul oficial) poti sa verifici polita:
http://www.paidromania.ro/verificare-polita

| alynaaa a răspuns:

DA suntem obligati sa o platim. Poi eu am auzit ca la primarie. Sper ca ti-am fost de ajutor.:*:*:*