| rapidistarapid a întrebat:

Unde va faceti asigurarea obligatorie pe locuinta, cu ce firma? Si mai vreau sa va intreb daca stiti daca asigurarea PAD sau Pad PLUS e valabila sa nu ma trezesc ca am dat banii si nu e buna? Ca la televizor zice ca trebuie obligatorie si cand merg la o firma spun ca si alea sunt obligatorii? Care stiti sa ma lamuriti si pe mine?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cei care si-au facut o asigurare facultativa, in care sunt cuprinse si cele 3 dezastre naturale din asigurarea obligatorie, nu mai trebuie sa-si faca asigurare obligatorie. Cele 3 dezastre naturale asigurate sunt: cutremure de pamant, alunecari de teren si inundatii, ca fenomene naturale. Verifica daca sunt cuprinse in asigurarea ta. Numai bine!

| a1doru a răspuns:

Am facut astra pad plus bonus la 50 de euro.acum imi pare rau ca nu am facut de 60 sau 70. daca ai asigurare facultativa[care acopera si cele 3 dezastre din cea obligatorie]nu mai trebuie facurta cea obligatorie.

| romaniidinafaratarii a răspuns:

Eu am facut la astra e bun integral pentru tot cu 30 euro pe an
cu respect din austria
mess: romaniidinafaratarii