| SurEn_Mustafa_1993 a întrebat:

Salut, am primit o amenda de la ratc scrie ca trebuie sa o platesc in 15zile dar nu scrie nicio suma. Ce fac?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Foarte ciudat, de regula pe instiintare se scrie amenda. N-ai primit procesul verbal de contraventie? Daca nu l-ai primit nu trebuie sa platesti nici o amenda.

| Dragos17Alexandru a răspuns:

De obicei (se mai intampla) este 50 de lei(500 de mii vechi) te duci unde spune ca trebuie sa platesti zici :"Buna ziua am venit sa platesc o amenda" si cineva o sa te ajute... cat despre termenul de 15 zile, daca nu o platesti se adauga!