| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o curiozitate: in declaratiile de avere (ale politistilor sa zicem) in rubrica de "Venituri din salarii" apare venitul anual incasat. Acest venit cuprinde si numeroasele sporuri pe care le primeste un politist? de port arma, de hrana, de cazare, etc? Asa mi se pare normal, din moment ce rubrica e de venituri, nu de salariu (e cunoscut faptul ca salariile in politie sunt mici dar veniturile unui politist nu-s asa de mici pentru ca are 1000 de sporuri care dubleaza de multe ori salariul).

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In venituri se cuprind toate veniturile anuale pe care le are, inclusiv sporurile primite.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Da, asa gandeam si eu pana sa vad o declaratie de avere cu 17.500 de lei pe an, adica 1458 de lei pe luna. Asta e imposibil, (desi e vorba de un politist debutant)...care primeste si spor pentru chirie. salariul e aproape de minim de economie si daca mai scazi si sporuruile sunt destul de sigur ca e sub... Multumesc de raspuns oricum! happy