| ionutzvaly20 a întrebat:

Am permis de conducere de vreo 2 ani, cand am facut scoala nu aveam nevoie de ochelari, dar acum am. Ce ar trebui sa fac daca nu am acel cod pe permis? Daca conduc si ma opreste politia si ma vede cu ochelari si pe permis nu e mentionat, e posibila o amenda?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Acum nu trebuie sa faci nimic si nu vei fi amendat. Vei solicita sa-ti treaca acel cod pe permis atunci cand vei face preschimbarea permisului de conducere, la expirarea valabilitatii administrative.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e nicio problema, invers e problem. Daca ai codul si nu poti orchelarii.

Cand iti va expira permisul, la urmatorul vei avea si codul pe permis