| WerTel a întrebat:

Am un magazin alimentar. Acum câteva zile am adus o imprimantă și am spus să fac un magazin alimentar+xerox, pentru că in zona mea nu este niciunul. Dar nu știu dacă îmi trebuie ceva autorizațiie.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca in obiectul de activitate ai trecut servicii de copiere nu-i nevoie de nici o autorizatie, daca n-ai trecut va trebui sa-ti completezi obiectul de activitate, printr-un act aditional la actul constitutiv si sa depui actul aditional la Registrul Comertului.

1 răspuns:
| WerTel explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc!
seară faină!