| EdyBarosu a întrebat:

Salut.Am varsta de 14 ani.Pot detine o arma airsoft? Desigur,NU o folosesc in spatiul public.O tin in brau,in ghiozdan,in caz de urgenta, ca sunt atacat//sa trag in aer.Desigur bile C02, ne-letale,cu un gramaj scazut.Pot pati ceva daca politia ma vede? FARA PARINTI,SA NU FIE INCLUSI.Ce se intampla daca ma vede politia? O pot folosi in casa//poligon special? Si daca da, ce fel de arme AIR-SOFT pot folosi? Pistoale/alt fel de arme...Va rog Raspundeti.Deci pot detine arme air-soft in aparatament? Dar in ghiozdan/buzunar/curea in caz de auto-aparere in cazuri foarte grave.NU vreau sa am un risc

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti detine in mod legal, trebuie sa ai varsta minima de 18 ani.

| darrio2007 a răspuns:

Dupa ce implinesti 18 ani. Inca esti mic pentru asa ceva. Rambo umbla cu arme de la o varsta mult mai mare decat tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa 18 ani!