| razvanmarinescu a întrebat:

As dori sa imi trec cartea de munca pe o Asociatie Club Sportiv non-profit. Care ar fi costurile?

Răspuns Câştigător
| ioanionel a răspuns:

Se poate incheia un contract individual de munca pe asociatie, dar sunt niste costuri si trebuie urmata o procedura. De exemplu la 700 lei salariu (cat e salaru minim pe economie de la 1 ianuarie 2012) angajatul plateste(se scade din cei 700) 117 lei contributi (cas, sanatate, somaj) si 53 lei impozit (daca nu are persoane in intretinere ) deci rezulta un salariu net de 530 si aganjatorul plateste 365 lei contributi sociale. Deci pentru un salariu de 700 de lei angajatorul plateste in total salriu + contributi 1065 lei. Daca nu aveti contabil la asociatie va pot eu rezolva problema cu angajarea, intocmirea statelor lunare si depunerea declaratilor. Gasiti datele mele de contact pe http://ladys.wgz.ro la pagina de contact.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cartea de munca nu o poti trece, ea nu mai exista de la 1 ianuarie a.c. Poti incheia un contract individual de munca cu asociatia, bineinteles daca te poate plati si cu ce plati contributiile la fondurile speciale dupa salariul tau (pensii, sanatate, somaj). Costurile sunt in functie de salariu. Numai bine!