| Gheorghita_State_1965 a întrebat:

Care este diferenta dintre un club sportiv si o asociatie sportiva? Poate un club sportiv sa ia jucatori de fotbal de la asociatii sportive cu furt, fara sa plateasca grila de formare ca a luat de la asociatie si nu de la un club? Mai ales ca nu a anuntat in 30 de zile intentia de a lua jucatorul?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Citeste Legea educației fizice și sportului nr. 69/2000, cu md. si compl. ulterioare si te lamuresti. Legea actualizata 2018 o poti citi si aici:
https://lege5.ro/......nr-69-2000