| anonim_4396 a întrebat:

Salut.As vrea sa cumpar o uniforma de politist american in vederea purtarii.Este legal sa porti asa ceva? Uniforma de politist american nu are nici o treaba cu Politia Romana s-ar putea sa fie legal?

1 răspuns:
| Weyland a răspuns:

E legal, atâta timp cât nu acționezi în vederea aplicării legii (deși nu cred că te-ar lua nimeni în serios).

E același lucru dacă ți-ai lua un costum de scafandru și ai merge cu el pe stradă. Totul ar fi bine până le-ai cere oamenilor să coboare din mașină cu mâinile la ceafă.